Antologia Polskie Weird Fiction

Radosna
Sebastian

Antologia Polskie Weird Fiction

Postautor: Sebastian » 17 sty 2018, 14:39

Cześć. Witam wszystkich. Nie będę ukrywał się pod nickiem. Mam na imię Sebastian i jestem wydawcą OkoLicy oraz Biblioteczki Grozy. Mam nadzieję, że kojarzycie ww tytuły. Napisałem do Wojtka Guni z prośbą o pomoc i stąd moja wizyta tutaj. Mianowicie, Odmienne Stany Grozy - Biblioteczka OLSa chce we wrześniu wydać antologię polskiego weird fiction #1. Chciałbym, aby była to publikacja cykliczna, więc przewiduję kilka tomów. Dlaczego zapisałem się do grupy? Szukam autorów, którzy zechcą opublikować w antologii swoje opowiadania, a tacy podobno tutaj są :) Jeżeli chodzi o szczegóły techniczne publikacji to niczym tom 1 nie będzie się różnił od innych książek Biblioteczki (twarda, lakierowana oprawa, dobrej jakości papier itp). Jeżeli chodzi o deadlajny to jeszcze nie mam ich ustalonych, pomysł zrodził się dosłownie przed chwilą ,co nie zmienia faktu, że gwarantuję publikację :D

Jeżeli macie pytania, to proszę pisać. Chciałbym także, aby do czasu skrystalizowania się pomysłu, otrzymania pierwszych tekstów - inicjatywę pozostawić w ukryciu. Mam nadzieję, że przy odpowiednim marketingu możemy z tego zrobić mega wydarzenie na polskiej scenie grozy.
Mój telefon 500 277 899 mail: sebastian.sokol.sokolowski@gmail.com.

ps. Mam nadzieję, że nie naruszyłem regulaminu grupy - szczerze, to jeszcze go nie czytałem.

old weirdman
Pesymista

Re: Antologia Polskie Weird Fiction

Postautor: old weirdman » 17 sty 2018, 15:16

Dzięki za info Seba. Wszystko ok.
"Zostałem księdzem,bo nie chciałem zostać ojcem".- Wojtek Gunia "Nie ma wędrowca".

Awatar użytkownika
jack craven
Pierwsze wątpliwości

Postautor: jack craven » 17 sty 2018, 16:49

Piszemy tu, czy wyłącznie tel. i mail? :)
"Byłem chory, a dziś jeszcze nie piłem kawy. Nie może pan ode mnie oczekiwać dowcipu wysokiej klasy."

Sebastian

Postautor: Sebastian » 17 sty 2018, 17:09

Jak najbardziej możecie pisać tutaj. Przejrzałem przy okazji wątek dotyczący wcześniejszych planów jakie mieliście. Nie nam nic przeciwko, aby to był nasz wspólny projekt, a nie tylko antologia na zasadach naboru i tyle autor ma do reszty. Mówiąc krótko, oferuję Wam możliwość zrealizowania wcześniejszego projektu. Oczywiście jako wydawca pozostawiam sobie pewne pole manewru w ostatecznym wyborze tekstów, okładki itd. "Polskie weird fiction #1" zróbmy razem.
Oczywiście gotowe teksty możecie przesyłać na podany mail. Możecie wspólnie tutaj dyskutować itp. ustalać coś grupowo lub indywidualnie. Moim celem jest zebrać opowiadania i wydać je. Nie ma limitu znaków, stron itd. Liczy się jakość i tylko ona. Pozdrawiam Sebastian.

Awatar użytkownika
Kreuzgang
Rozgoryczony

Postautor: Kreuzgang » 17 sty 2018, 22:38

Super sprawa, akurat piszę ze 2 teksty z intencją podesłania OLSowi, choć finalnie może skończyć się na jednym.

Tyle że jestem gorącym orędownikiem uczciwej - tzn. surowej oceny - więc jeśli mój tekst będzie oceniony jako słaby, to wolałbym aby nie wszedł do antologii, niż żeby wszedł po znajomości albo dlatego że pasuje do tematu, a w małych światkach literackich różnie z selekcją bywa.

W miarę obiektywna ocena moich zdolności pisarskich kręci mnie nawet bardziej niż ewentualne publikacje, więc proszę o wybredność i redaktorską bezwzględność w imię podnoszenia poziomu.

A, jeszcze jedno - jeśli zależy ci na pełniejszej poufności tematu, to należałoby ukryć ten wątek przed niezalogowanymi. Na ten moment każdy kto wchodzi na forum ma wzgląd w ten wątek, więc nie masz 100% pewności że temat nie wypłynie, nawet biorąc pod uwagę, że jest to miejsce z dawna opustoszałe. No chyba że obecny, niedoskonały poziom anonimowości "na słowo" cię urządza.
"I learned that life is a long and difficult road, but you have to keep going, or you'll fall by the wayside".

Steve McQueen

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 18 sty 2018, 6:12

Antologia objęta patronatem Horror Weird Fiction.
file-1.jpg

file.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostałem księdzem,bo nie chciałem zostać ojcem".- Wojtek Gunia "Nie ma wędrowca".

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 18 sty 2018, 6:14

Oraz oczywiście pessimus.pl.
pessimus5mini.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Sebastian

Postautor: Sebastian » 18 sty 2018, 8:21

Co do poufności tematu, to chodzi tylko o to, aby nie pojawiło się jakieś oficjalne info o naborze - jeszcze. Bo i tak już wieść po necie krąży ;)

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 18 sty 2018, 8:53

Dział Warsztat ( i obecne tam w tej chwili teksty) stanowią już podstawę ( fundament, trzon) tej Antologii- mówię oczywiście o tekstach dotychczas nie publikowanych; słowa te kieruję do Ciebie Seba jak i kolegów Jacka Cravena, Kreuzganga i Seahorsea ( przede wszystkim).

Awatar użytkownika
Kreuzgang
Rozgoryczony

Postautor: Kreuzgang » 18 sty 2018, 13:56

old weirdman pisze:Dział Warsztat ( i obecne tam w tej chwili teksty) stanowią już podstawę ( fundament, trzon) tej Antologii

To prawda. Jest kilka opowiadań - pisanych głównie na konkursy Histerii - które nie przeszły przez redaktorskie sito, a zdaniem tu obecnych są znakomite, jak chociażby opowiadanie Seahorse'a na konkurs dedykowany pamięci Grabińskiego.
"I learned that life is a long and difficult road, but you have to keep going, or you'll fall by the wayside".

Steve McQueen

Wróć do „Twórczość”