Konkurs Ligottiański - Magazyn Histeria

Radosna
Awatar użytkownika
Dead_Clown
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Konkurs Ligottiański - Magazyn Histeria

Postautor: Dead_Clown » 17 lip 2016, 20:18

Jasne, do każdego z opowiadań pisałem recenzję, więc chętnie przekażę je pokonkursowo.
The Devil enters the prompter’s box and the play is ready to start.
Robert W. Service, The Harpy

Kawka
Optymista

Postautor: Kawka » 17 lip 2016, 20:22

Wychodzi na to, że na osiem miejsc przynajmniej pięć należy do nas - to cieszy. W mailu pisali, że wyniki mogą zostać podano dopiero po opublikowaniu magazynu - zrozumiałe, biorąc pod uwagę ile czasu było na napisanie opowiadań i ile czasu zostawili sobie na ocenianie nadesłanych tekstów... Ale podsumujmy nadchodzący numer:

1) Tekst Wojtka
2) Tekst Ligottiego
3) Tematyka weird fiction
4) Pięc tekstów od nas, w tym jeden "Joker" Wojtka ( domyślam się kto to może być, ale podzielę się tym już po premierze).

Zupełnie bym się nie zdziwił, gdyby okazało się, że ten numer "Histerii" będzie przełomowy dla tego magazynu. Obserwuję jak chłopaki rozwijają się i jest szansa, że za jakiś czas zyskają większe grono czytelników - zwłaszcza, że dopiero co zostali wymienieni jako jedna z ośmiu redakcji do których warto wysyłać swoje opowiadania.

Awatar użytkownika
Kłapouchy
Optymista

Postautor: Kłapouchy » 17 lip 2016, 20:43

Swoją drogą, całkiem spoko bohema artystyczna się robi z pessimusa, bohema autorów rozczarowanych światem, rozgoryczonych życiem i leczących się psychiatrycznie, cieszę się, że mogę być jej częścią.
(To brzmi jak sarkazm, ale zostało napisane zupełnie na serio, mamy do powiedzenia coś innego w polskim horrorowym światku, toczonym wrzodem Kinga-Mastertona i nawiedzanym przez duchy Guy'a Smitha i Harry'ego Knighta. Uważam, że nieźle by było dorobić się kiedyś własnych antologii, pod szyldem forum/środowiska, przebić się do nieco szerszej świadomości niż 15 lajków na fejsie pod postami o Dziwowisku. Lub, w ostateczności, przynajmniej zepsuć komuś samopoczucie i czerpać z tego perwersyjną radość).

Po zakończonym konkursie również bardzo chętnie zapoznałbym się z recenzją mojego opowiadania.
"– A ty jak się masz? – spytał Puchatek
– Nie bardzo się mam – odpowiedział Kłapouchy. – Już nie pamiętam czasów, żebym jakoś się miał."

Kawka
Optymista

Postautor: Kawka » 17 lip 2016, 22:27

O tym samym pomyślałem. Mam jednak nadzieję, że nie stosowano przy nas taryfy ulgowej, chociaż w sumie to niemożliwe, skoro redakcja Histerii najpierw mieliła teksty. Niemniej i ja się cieszę, że wreszcie mam grupę ludzi z którymi mogę się tak swobodnie wymieniać poglądami - powiem więcej - cieszy mnie swoista kameralność pessimusa. Natomiast zaznaczę, że nie jestem absolutnie rozgoryczony - osoby, które mnie znają wiedzą, że jestem niepoprawnym optymistą, co nieco kłóci się z moim obrazem w literaturze. Powiedzmy, że w ciągu dnia jestem uosobieniem szczęścia, a wieczorem zdejmuję maskę pozytywizmu i zaczynam nurzać w odmętach własnych przemyśleń... Co paradoksalnie pomaga mi uwolnić się od nich, by na następny dzień znowu cieszyć się życiem. Owszem, bywają momenty, że mam pesymistyczne przemyślenia - ale raczej jestem człowiekiem z ufnością patrzącym w przyszłość... Chociaż ostatnio jest to coraz trudniejsze, zwłaszcza w kontekście ostatnich wydarzeń.

Awatar użytkownika
Kreuzgang
Rozgoryczony

Postautor: Kreuzgang » 17 lip 2016, 23:14

Kawka pisze:Niemniej i ja się cieszę, że wreszcie mam grupę ludzi z którymi mogę się tak swobodnie wymieniać poglądami - powiem więcej - cieszy mnie swoista kameralność pessimusa. Natomiast zaznaczę, że nie jestem absolutnie rozgoryczony

Nawiasem mówiąc:

Po czasie przyznaję, że uwypuklenie w nazwie forum nawiązania do pesymizmu ( co było moim pomysłem) było błędem, a należało to miejsce wypromować bardziej jako zakątek poświęcony weird fiction oraz ciemnym stronom filozofii. Jakaś bardziej nieoczywista/metaforyczna nazwa lepiej by mu się przysłużyła - bo zbyt wiele osób tu zaglądających z automatu odczuwa niepotrzebną potrzebę tłumaczenia się czy są lub nie są pesymistami/wikłania się w zbędne roztrząsania czy aby tu pasują i do jakiego stopnia - ale obecnie chyba już trochę za późno na nazewniczą rewolucję, bo forum zdążyło już trafić na okładki Ligottich.
"I learned that life is a long and difficult road, but you have to keep going, or you'll fall by the wayside".

Steve McQueen

Kawka
Optymista

Postautor: Kawka » 18 lip 2016, 2:09

W ogóle wiadomo już coś, kiedy zostanie ogłoszona lista opowiadań do Histerii?

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 18 lip 2016, 6:40

Szanowni Koledzy-z ogromną radością czytam Wasze posty pełne pasji,zaangażowania i miłości do literatury. Tomku-lista opowiadań ukaże się dziś lub jutro;to już ostatni tydzień poprzedzający premierę magazynu. Kreuzgang-o ile pamięć mnie nie zawodzi forum od początku nazywało się PESSIMUS.CTHULHU i przyznam,że nazwa ta w pełni oddaje jego charakter poprzedni jak i obecny kiedy to miłośnicy literatury weird fiction okazali się tą najbardziej "żywotną" grupą użytkowników forum-nie powinno to dziwić biorąc pod uwagę żywotność każdej pasji która dąży do samorealizacji. PESSIMUS.CTHULHU-dla mnie brzmi wspaniale i oddaje charakter forum. Kłapouchy-całkowicie się z Tobą zgadzam;u podstaw weird fiction zawsze leżało niezadowolenie ze świata,rozczarowanie ludźmi-jest to poniekąd literatura skrajnej rozpaczy-literatura tworzona przez ludzi wrażliwych na wielu poziomach,świetnych obserwatorach,marzycielach nie mogących uciec od permanentnej analizy rzeczywistości i będących jej obrazem rozczarowanych. Wszelkie zaburzenia o których Kłapouchy wspominasz są skutkiem-jak to pisał Grabiński-nadwrażliwości kiedy intensywne myślenie dosłownie rozsadza człowieka od środka. Tak-bardzo mnie cieszą Wasze sukcesy-wiem też który z Was wygra Dziwowisko (gratulacje już otrzymał wczoraj wieczorem). Jako,że wszyscy z Was łączą miłość do weird fiction z talentem i nieodzowną w przypadku weird wrażliwością zachęcam Was do dalszego pisania i do informowania o wszelkich publikacjach na forum. Zachęcam Was również do znalezienia sobie własnej literackiej niszy w której będzie najlepszy-czytając Wasze teksty widzę,że i tak ku nim dążycie-jednocześnie uchroni to przed wzajemnym niejako wchodzeniem sobie w drogę-ale wybór pozostawiam Wam. Nie mam wątpliwości,że polski cosmic horror opanuje Tomek (miałem szczęście czytać jego niewydane teksty),Kłapouchy udanie tworzy swoje weird gdzie oniryzm i surrealizm zaczynają zbliżać go do Kubina,Skowronek genialnie tworzy Ligottiańskie weird fiction zaś najwybitniejszym mistrzem polskiego weird fiction i horroru filozoficznego pozostaje Dead Clown. To wszystko bardzo mnie cieszy! Jako,że pojawiły się już w prywatnej korespondencji pytania odnośnie mnie:czy zamierzam pisać opowiadania? Nie-interesuje mnie teoria weird fiction,analizowanie tej literatury jak i wspieranie polskiego weird fiction. To wszystko-dziękuję.
"Zostałem księdzem,bo nie chciałem zostać ojcem".- Wojtek Gunia "Nie ma wędrowca".

Kawka
Optymista

Postautor: Kawka » 18 lip 2016, 11:44

Ja również mam swój typ co do pierwszego miejsca na podium i przyznam się szczerze, że nie czuję charakterystycznego w tej sytuacji niedosytu. Być może dlatego, że jednak - jak już pisał Krzysztof - faktycznie najlepiej czuję się w cosmic horrorze, a tutaj przy okazji pisania tekstu na konkurs Ligottański poruszałem się niejako po omacku. Dlatego już sam fakt przebicia się jest dla mnie wyróżnieniem. Poza tym będę wreszcie miał okazję zrewanżować się za pochylenie się nad moim tekstem, nad "Przełęczą" (jakkolwiek by to groźnie nie brzmiało). Bardzo lubię pisać recenzje i na pewno podzielę się z Wami moimi opiniami już po lekturze Histerii. Niech to, to chyba będzie pierwszy numer, który przeczytam od deski do deski i ocenię na lubimy czytać.

Awatar użytkownika
Kreuzgang
Rozgoryczony

Postautor: Kreuzgang » 18 lip 2016, 12:15

Kawka pisze: Dlatego już sam fakt przebicia się jest dla mnie wyróżnieniem

Sprawny rzemieślnik pisarstwa zawsze się przebije, bez względu na tematykę.
"I learned that life is a long and difficult road, but you have to keep going, or you'll fall by the wayside".

Steve McQueen

Awatar użytkownika
Dead_Clown
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Dead_Clown » 19 lip 2016, 11:08

Czekamy jeszcze na głos ostatniego członka jury, ale 1 miejsce jest już w zasadzie rozstrzygnięte (jak dotąd jury jest jednogłośne; co więcej według członków jury, którzy już wcześniej oceniali prace konkursowe zwycięski tekst wybija się nawet na tle zwycięskich tekstów z innych konkursów). Od tego opowiadania naprawdę trudno się uwolnić, jest MEGA upiorne.

Żałuję, że nie ma za bardzo czasu na przeprowadzenie redakcji opowiadań, jedynie na korektę, bo wiele tekstów, które zostaną opublikowane, wymagałoby jeszcze pewnego - mniejszego bądź większego - doszlifowania. Natomiast cieszę się, że to wydanie będzie trochę taką duchową kontynuacją antologii Agharty.
The Devil enters the prompter’s box and the play is ready to start.
Robert W. Service, The Harpy

Wróć do „Twórczość”