Moje gryzmoły

Radosna
Awatar użytkownika
Kłapouchy
Optymista

Moje gryzmoły

Postautor: Kłapouchy » 19 lis 2015, 23:58

Zachęcony miłymi słowami szanownych kolegów Dead_Clowna i old weirdmana pozwalam sobie niniejszym na trochę autopromocji.

Od jakiegoś czasu klecę sobie krótsze i dłuższe (zazwyczaj krótsze) opowiadania, które publikowane są głównie w internetach. Niezupełnie jest to weird, chociaż wraz z upływem czasu w moich tekstach jest weird coraz więcej. Nawet jeśli w gruncie rzeczy jest to bizarro, to staram się by moje wyziewy miały jakiś tam przekaz i zawierały jakieś tam przemyślenia (chociaż teksty o niczym, czy też groteskowo-surrealistyczne też zdarzało mi się popełniać). Jako iż sam określam się mianem nihilisty, horror kosmiczny na równi z cielesnym są dla mnie inspirujące, może i pesymiści znajdą w mojej pisaninie coś interesującego.

Kompletny spis moich opowiadań/szortów które były gdzieś opublikowane trzymam na swoim blogu pod linkiem http://okurdejakiadresbloganojaniemoge. ... rafia.html

Szanownym bywalcom tego forum na pewno i przede wszystkim mogę polecić moje opowiadania z dwóch numerów e-zina Histeria, Anomalię (nr 10) i Marzenie spowite smogiem (nr 11) a w dalszej kolejności także teksty z niedobrych literek, od Powtórnego przyjścia w górę (czy raczej w dół, pod powyższym linkiem od góry są najstarsze).

Histerię można ściągnąć za darmo z http://magazynhisteria.pl/czytajpobierz/

Opinie, przemyślenia, oferty partycypacji w projektach literackich mile widziane.
"– A ty jak się masz? – spytał Puchatek
– Nie bardzo się mam – odpowiedział Kłapouchy. – Już nie pamiętam czasów, żebym jakoś się miał."

Awatar użytkownika
Kłapouchy
Optymista

Re: Moje gryzmoły

Postautor: Kłapouchy » 11 cze 2016, 11:44

Gdyby kogoś o interesowało, to w internetach wylądował mój nowy szort - Pająk.
Z jego powstaniem wiąże się taka oto historia - ojciec opowiedział mi swój sen, który na tyle mocno zapadł mi w pamięć, że sam wyśniłem podobną ale nieco inną historię.
– Nie bardzo się mam – odpowiedział Kłapouchy. – Już nie pamiętam czasów, żebym jakoś się miał."

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 11 cze 2016, 13:39

Chętnie się przekonam czy to zjawisko eskaluje dalej-ale przeczytam już jutro;dziś na Boga chcę się spokojnie wyspać. Przy okazji dzięki,że informujesz. Co prawda odnośny link widziałem już u Ciebie na koncie f.b. ale z pewnością warto o tym informować na forum. Przy okazji mam ogromną nadzieję Kłapouchy,że udostępnisz mi Swoje Ligottiańskie opowiadanie-to wcześniejsze również. Jeśli Cię to zainteresuje -zopiniuję je,jeśli wolisz pozostać całkowicie niezależny uszanuję to i z przyjemnością po prostu je przeczytam.
"Zostałem księdzem,bo nie chciałem zostać ojcem".- Wojtek Gunia "Nie ma wędrowca".

Awatar użytkownika
Kłapouchy
Optymista

Postautor: Kłapouchy » 11 cze 2016, 23:09

Jasne, nie ma problemu, podeślę. Każda opinia - tym bardziej krytyczna, rzeczowo uargumentowana - będzie mile widziana.
Tyle, że w sumie oba te teksty mam trochę rozbabrane, jeden jest gotowy w ~99% (tzn. już go wysłałem, ale jednej rzeczy zabrakło i muszę poprawić, pewnie przyjmą jak ładnie poproszę), zaś drugi dopiero się tworzy. Poza tym tyle nie staram się naśladować Ligottiego, co czerpać z ogólnego klimatu, wykorzystywać pewne wątki, fascynacje i uwarunkowania, które uważam za wspólne z Samotnikiem z Florydy (do których zaliczyć można fioła na punkcie wyniszczonego krajobrazu zdychających miast post-przemysłowych, wegetujących i zabiedzonych innych obszarów miejskich, pełnych ciemnych zaułków, odrapanych i zapomnianych; podobne i narastające odczucia odnośnie pracy w korpo oraz wrażenia związane z różnymi pigułami i dolegliwościami na które dane piguły są). Na pewno nie chcę i nie staram się być po prostu naśladowcą. Twórczość Ligottiego to był dla mnie rodzaj katalizatora - zdałem sobie sprawę, że mam podobne fascynacje i strachy i że można o nich pisać w taki sposób, tak twórczo z nich czerpać. Ligotti poruszył struny tkwiące we mnie gdzieś głęboko, o posiadaniu których nie do końca wiedziałem wcześniej.
Poza tym na fejsbuku nigdy chyba nikt mi nie napisał, co faktycznie o moich tekstach sądzi, na blogu też raczej nie, albo nie pamiętam, więc dodatkowo jeszcze info poszło na bloga oraz tutaj. :D

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 12 cze 2016, 4:03

Oczywiście-chętnie poczekam ile będzie trzeba. Do zakończenia Dziwowiska masz zresztą ponad 2 tygodnie i nie ma żadnego powodu by wysyłać czy po prostu zakończyć pisanie już dziś. Spokojnie twórz dalej.
"Zostałem księdzem,bo nie chciałem zostać ojcem".- Wojtek Gunia "Nie ma wędrowca".

Awatar użytkownika
Kłapouchy
Optymista

Postautor: Kłapouchy » 02 lis 2016, 9:47

Trochę wody w Styksie upłynęło. Nie wyrobiłem się na kolejne konkursy histeryczne i ten konkurs o diable nie takim strasznym. Za to w międzyczasie mój tekst pojawił się w "OkoLicy Strachu" 3/2016. Był to zapis trzech snów, które przytrafiły mi się jednej nocy, trochę je pozmieniałem, by zachować chociaż pozory związków przyczynowo-skutkowych. Przy okazji jest to taki zapis przejaskrawionego narzekania mojego i kilkorga moich starych przyjaciół, wszyscy wyszliśmy w świat po liceum/technikum z nastawieniem że wyrwanie się z rodzinnego zadupia samo w sobie jest już sukcesem, i że świat czeka przed nami otworem - dopiero w ciągu następnych paru lat przekonaliśmy się, jaki to otwór. Ot, kryzys ponad-ćwierćwiecza życia na tym padole.

Trochę się polansuję - na razie pojawiły się dwie recenzje tego numeru, a przynajmniej o dwóch wiem - na Horror Online:

(...)Zwyczajowo zbywam milczeniem kolejne opowiadania pojawiające się w polskiej prasie, nie komentowałem też wcześniejszych tekstów literackich zamieszczonych w poprzednich OkoLicach strachu. Wyjątku tym razem robić również nie zamierzam, choć warto wspomnieć, że znów mamy tu do czynienia z bardzo dużą różnorodnością (od kryminałów po opowieści grozy) i równomiernym do nich wysokim poziomem. Co nie dziwi, gdy wspomnimy tylko nazwiska autorów: Joanna Łańcucka, Aleksandra Zielińska, Karol Zdechlik, Juliusz Wojciechowicz i Iwona Mejza.(...)

i na Grabarzu:

(...)Z kolei obecność innych autorów – Aleksandry Zielińskiej, Artura Urbanowicza czy Karola Zdechlika – jedynie potwierdza, że „OkoLica Strachu” staje się coraz bardziej popularna, co przyciąga znanych i uznanych twórców fantastyki grozy.(...)

To całkiem miłe, że - dla mnie nieco ni stąd, ni zowąd - zostałem byłem zaliczony do grona znanych i uznanych autorów piszących teksty na wysokim poziomie.

Tymczasem nie daje mi spać mój tekst z "Dziwowiska", ten wyróżniony - im dłużej nad nim myślę, tym bardziej uważam, że jest daremny (chciałem się zmieścić w miesięcznym deadline'ie, tekst nie odleżał swojego). Na poczet ewentualnego przyszłego zbioru opowiadań przepiszę go gdzieś tak w 2/3 od nowa. W sumie jestem tym typem autora który w nieskończoność przerabiałby stare teksty niż skupiał się na tworzeniu nowych.

Awatar użytkownika
Dead_Clown
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Dead_Clown » 02 lis 2016, 10:31

Jak to miło przeczytać z rana coś, co nie jest ROZCZAROWANIEM.

;)
The Devil enters the prompter’s box and the play is ready to start.
Robert W. Service, The Harpy

Awatar użytkownika
Kłapouchy
Optymista

Postautor: Kłapouchy » 02 lis 2016, 10:42

Spoko, mam hipomanię akurat, przejdzie. :D

Awatar użytkownika
Słoneczny Skowronek
Optymista

Postautor: Słoneczny Skowronek » 02 lis 2016, 11:09

Tak się zastanawiam, Kłapouchy, jak długo czekałeś na odpowiedź z Okolicy Strachu? Bo wysłałem im coś tydzień temu, a tu cicho wszędzie, głucho wszędzie...

Awatar użytkownika
Dead_Clown
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Dead_Clown » 02 lis 2016, 11:19

Odpiszą na pewno - na tak, na nie, albo z informacją, że mają już zapchany numer, więc przesuwają do kolejki na następny. Może to potrwać trochę czasu w zależności od tego, na jaki moment cyklu redakcyjnego trafiłeś (teraz dość mocno siedzą nad numerem grudniowym, tzn. nad redakcją i korektą materiałów), ale zwrotkę na pewno dostaniesz. A jak nie dostaniesz, to zapytam - Sebastiana, Magdy albo Agnieszki.
The Devil enters the prompter’s box and the play is ready to start.
Robert W. Service, The Harpy

Wróć do „Twórczość”