"Powrót" i inne takie

Radosna
old weirdman
Pesymista

Re: "Powrót" i inne takie

Postautor: old weirdman » 12 paź 2015, 10:10

Dead Clownie-pierwszy nakład POWROTU może i nie był wielki ale spójrz ile od tego czasu się zmieniło! Wtedy ta książka to była wielka niewiadoma,wielka zagadka-teraz to dzieło o którym słyszał każdy wielbiciel literatury grozy,podobnie z Twoją osobą;każdy kto interesuje się literaturą grozy słyszał o Wojciechu Guni. Na początku było to środowisko weird fiction-ono głównie oczekiwało tej książki ale teraz...po tych wszystkich entuzjastycznych recenzjach POWROTU,po wspaniałych recenzjach po ukazaniu się Twoich opowiadań w BRAMIE i MAGAZYNIE HISTERIA,po ogromnym szumie jaki wywołał brak POWROTU w nominowanych tekstach do nagrody Grabińskiego-po Twojej wcześniejszej polemice ze Stonawskim...teraz ta książka to już bardzo ważne wydarzenie w świecie polskiej literatury grozy-nie po prostu debiut mało rozpoznawalnego,młodego autora. Bardzo dobrze,że nastąpił dodruk. P.s. Polecam beta-test Dead Clowna ale ostrzegam:książka jest jak życie-BEZLITOSNA! Zostaliście ostrzeżeni...
"Zostałem księdzem,bo nie chciałem zostać ojcem".- Wojtek Gunia "Nie ma wędrowca".

Awatar użytkownika
Dead_Clown
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Dead_Clown » 16 lut 2016, 9:55

Myślę, że mogę zapowiedzieć, jeżeli kogoś to interesuje, że w 1 numerze nowo utworzonego kwartalnika "Okolica strachu" (wydawanego przez Okiem na horror) znajdzie się moje nowe opowiadanie "Droga bez nazwy". Tradycyjnie będzie to weird, choć formalnie nieco inne niż teksty z "Powrotu".
The Devil enters the prompter’s box and the play is ready to start.
Robert W. Service, The Harpy

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 16 lut 2016, 10:23

Jako,że miałem szczęście czytać to opowiadanie dodam od siebie,że jest takie jakie powinno być według mnie opowiadanie grozy;skuteczne opowiadanie grozy,efektywne opowiadanie grozy:atakować WSZYSTKO,podważać WSZYSTKO a to można osiągać tylko poprzez nadanie historii charakteru antyinicjacyjnego,poprzez podważanie całej otaczającej nas rzeczywistości, i poprzez zostawienie nas zdruzgotanych z niczym. Nie ma żadnej nadziei i nigdy nie było. Miłej lektury.
"Zostałem księdzem,bo nie chciałem zostać ojcem".- Wojtek Gunia "Nie ma wędrowca".

Awatar użytkownika
Dead_Clown
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Dead_Clown » 04 paź 2016, 9:56

Ha, zapomniałem wrzucić tutaj, więc dla porządku:

W położonym na odludziu tartaku zwanym Bazą pracę podejmuje nowy stróż nocny.
Dręczony nienazwaną traumą mężczyzna szybko wnika w historię pełnego tajemnic życia swojego zmarłego poprzednika, świadka dramatycznych wydarzeń z przeszłości.
Tymczasem nadciąga zima, a wraz z nią skryte w zamieci widma; niesione lodowatym wiatrem echa popełnionych tu niegdyś zbrodni. Zima, w której śnieżnych objęciach wędrują ramię w ramię i prawda, i śmierć.

Obrazek

Kawka
Optymista

Postautor: Kawka » 21 paź 2016, 0:40

old weirdman pisze: brak POWROTU w nominowanych tekstach do nagrody Grabińskiego-po Twojej wcześniejszej polemice ze Stonawskim...

Och, była jakaś polemika? Coś mnie ominęło?

Awatar użytkownika
Dead_Clown
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Dead_Clown » 21 paź 2016, 15:56

M.S. napisał kiedyś jeden artykuł na polskagroza.pl, ja się trochę nie zgodziłem, i też napisałem tekst na swój blog (Ideologia w literaturze grozy). Potem M.S. zaproponował przeprowadzenie dyskusji, ale po ponad roku sprawa rozeszła się po kościach. Brak nominacji dla P. nie był z tym związany w żaden sposób. Zresztą NSG należy już do przeszłości. Szkoda, ale jeżeli organizacja tej nagrody miała tak wyglądać jak wyglądała, to dobrze, że inicjatywa upadła.

Wróć do „Twórczość”