Zapowiedzi, nowości, wznowienia

seahorse
Rozczarowany
Kontaktowanie:

Re: Zapowiedzi, nowości, wznowienia

Postautor: seahorse » 28 lis 2015, 14:27

The Moons At Your Door. An Anthology of Strange Tales selected by David Tibet

Feanaro

Postautor: Feanaro » 11 gru 2015, 15:21

Aletheia wznowiła trudno osiągalną perełkę, Zarys rozkładu Ciorana.
http://www.aletheia.com.pl/tytul/185/zarys-rozkladu

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 21 sty 2016, 15:30

William Hope Hodgson-u nas znany głównie z niezwykłego "Domu na granicy światów",jeden z najwybitniejszych pisarzy weird fiction wszechczasów,popularność zawdzięcza głównie Lovecraftowi który zabiegał u przyjaciół (głównie Derletha) aby uchronili dzieła Hodgsona od zapomnienia-Derleth wydał "Dom na granicy światów" i inne dzieła W.H.Hodgsona.Każdy kto czytał "Dom..." wie,że to arcydzieło-Dead Clown też kilkukrotnie go chwalił. Teraz-w najbliższym wydaniu Nowej Fantastyki (numer lutowy-wyjdzie za 5 dni) esej ze znakomitej serii "Niesamowici klasycy" poświęcony właśnie Mistrzowi Lovecrafta-Hodgsonowi. Na pewno będzie bardzo ciekawy-świetna jest ta seria. Warto przeczytać.
"Zostałem księdzem,bo nie chciałem zostać ojcem".- Wojtek Gunia "Nie ma wędrowca".

Aki
Optymista

Postautor: Aki » 24 mar 2016, 19:12

Kilka zapowiedzi z Biblioteki grozy:

- Koszmary - Lovecraft\Hazel Heald (w nowym tłumaczeniu, marzec\kwiecień)
- Szalupy Glenn Carrig - Hodgson
- Wędrowne duchy - Crawford
- wybór 24 opowiadań Bierce'a (u nas nie były publikowane)
- oprócz tego, z większym lub mniejszym prawdopodobieństwem, Onions, Jackobs, Benson, Le Fanu, Doyle, Machen (Troje szalbierzy, Terror), Maturin

Dla miłośników twórczości Schulza (słowo/obraz terytoria):

- można kupić piąty numer czasopisma Schulz/Forum, niedługo ma wyjść również szósty (wersja papierowa).
Wszystkie numery można również legalnie pobrać ze strony http://cwf.ug.edu.pl/ojs/index.php/schulz/index lub przeczytać online.
- Pisma krytyczne - Bruno Schulz (III kwartał)
- Księga listów - Bruno Schulz (wyd. 4, III kwartał)
- Kobiety Schulza - Anna Kaszuba-Dębska (IV kwartał)
Książka będąca efektem dwuletnich badań w archiwach całego świata, dotyczących życiorysu Brunona Schulza oraz kobiet, które miały istotny wpływ na jego życie i twórczość.
- Schulzowskie miejsca i znaki - Jerzy Jarzębski (IV kwartał)

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 24 mar 2016, 19:55

Dzięki Aki. Koszmary-5 nowel Lovecrafta dla Hazel Heald-premiera 27 kwietnia;oczywiste opóźnienie które niestety stało się regułą dosłownie wszystkich wydawnictw. Warto zwrócić uwagę na "Skrzydlatą śmierć" z tego zbioru;końcówki chyba nie sposób zapomnieć a samo rozegranie "pojedynku" z istotą której-jak to w weird-nie można pokonać również absolutne mistrzostwo galaktyki.
"Zostałem księdzem,bo nie chciałem zostać ojcem".- Wojtek Gunia "Nie ma wędrowca".

seahorse
Rozczarowany
Kontaktowanie:

Postautor: seahorse » 24 kwie 2016, 12:20

Franz Kafka - Opowieści i przypowieści

Kolonia karna, Wyrok, Przemiana, Jama, Budowa chińskiego muru, Lekarz wiejski, List do ojca, Głodomor, Gdy jesteś nieszczęśliwy, Posejdon, Prometeusz, Milczenie syren, Prawda o Sanczo Pansie, Troska ojca rodziny

Premiera 18 maja

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 24 kwie 2016, 16:33

Ogromne dzięki Seahorse! Nie wiedziałem,że to wychodzi a teraz to dla mnie najważniejsza premiera roku obok powieści Wojtka z Agharty! Wspaniała kompilacja! Świetnie,że wydają tak obszerny zbiór w końcu! Okładka w starym,dobrym stylu. 18 maja premiera. Cena "przyzwoita" ale niech taki drobiazg nie wpłynie na radość kupowania tak wyjątkowych dzieł! Info. dla fetyszystów:okładka twarda. Wydawnictwo Państwowy Instytut Wydawniczy-naprawdę świetna niespodzianka! Dzięki! P.s. "Kolonia karna"-polecam miłośnikom literatury gore,miłośnikom twórczości Wojtka Guni przede wszystkim "Przemianę",o Kafce jako człowieku,jako jednostce o wyjątkowej wrażliwości (nadwrażliwości) dowiedzą się sporo z "Listu do ojca".P.s. 2. Okładkę zdobi rysunek autorstwa samego Kafki.

Aki
Optymista

Postautor: Aki » 24 kwie 2016, 17:53

old weirdman pisze:teraz to dla mnie najważniejsza premiera roku obok powieści Wojtka z Agharty!

Również się skuszę.
A nawiązując do Agharty - od pewnego czasu automatycznie przerzuca mnie na bazarek.pl. Zlikwidowali stronę, mają chwilowe problemy czy też przenieśli się na inny adres?

Awatar użytkownika
Dead_Clown
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Dead_Clown » 24 kwie 2016, 22:26

Pytałem o to Staszka Żuławskiego, niestety z udzielonej przez niego odpowiedzi nie jestem w stanie wyciągnąć żadnych konkretnych wniosków. Tzn. zastanawia się, ale jeszcze zobaczy.
The Devil enters the prompter’s box and the play is ready to start.
Robert W. Service, The Harpy

Awatar użytkownika
Kreuzgang
Rozgoryczony

Postautor: Kreuzgang » 28 kwie 2016, 20:01

Dead_Clown pisze:Pytałem o to Staszka Żuławskiego, niestety z udzielonej przez niego odpowiedzi nie jestem w stanie wyciągnąć żadnych konkretnych wniosków. Tzn. zastanawia się, ale jeszcze zobaczy.

Zastanawia się czy kontynuować pracę wydawnictwa, które wydało twój zbiór opowiadań i zapewne miało też wydać i powieść?
"I learned that life is a long and difficult road, but you have to keep going, or you'll fall by the wayside".

Steve McQueen

Wróć do „Hydepark”