Zapowiedzi, nowości, wznowienia

old weirdman
Pesymista

Re: Zapowiedzi, nowości, wznowienia

Postautor: old weirdman » 14 cze 2015, 20:54

Artur Machen-jeden z najwybitniejszych Mistrzów weird fiction wszechczasów,jeden z Mistrzów Lovecrafta,również Mistrzów Ligottiego-będzie "gościem" najnowszej,lipcowej Fantastyki. Za dziesięć dni (24 czerwca) w kioskach/salonach prasowych lipcowa Nowa Fantastyka a w niej esej "Niesamowity klasyk Artur Machen". Kupuję i polecam zainteresowanym weird fiction.
"Zostałem księdzem,bo nie chciałem zostać ojcem".- Wojtek Gunia "Nie ma wędrowca".

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 23 sie 2015, 15:20

Gratka dla miłośników weird fiction;w październiku nie tylko do kupienia Ligotti ale również... Lovecraft. W genialnej serii Biblioteka Grozy C & T świetna pozycja horroru Lovecraftowskiego: "Horror w muzeum". Jest to zbiór o podobnej konstrukcji jak wydany onegdaj w tej serii "Kopiec" ,który zawierał 3 opowiadania napisane przez Lovecrafta dla przyjaciółki i pisarki-amatorki Zelii Bishop. Tym razem zbiór liczy 5 opowiadań jakie Lovecraft napisał dla młodej pisarki Hazel Heald która-jak twierdzą wspólni znajomi-była w Lovecrafcie zakochana. Tych 5 tekstów to:Horror w muzeum (bardzo lubię ten tekst),poza tym; Z otchłani czasu,Skrzydlata śmierć,Człowiek z kamienia,Horror na cmentarzu. Do kupienia-jak wspomniałem-w październiku.
"Zostałem księdzem,bo nie chciałem zostać ojcem".- Wojtek Gunia "Nie ma wędrowca".

Aki
Optymista

Postautor: Aki » 25 sie 2015, 12:02

"Tożsamość katoptryczna w nowelistyce Stefana Grabińskiego" - Krzysztof Grudnik

Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-8012-522-3
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego
Liczba stron: 160
Oprawa: broszurowa, skrzydełka, klejona, folia matowa
Cena: 21,00 zł

http://wydawnictwo.us.edu.pl/node/10662

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 25 sie 2015, 12:39

Dzięki Aki-muszę ją mieć! Na stronie wydawcy jest możliwość ściągnięcia fragmentu książki;widać,że Autor zna temat (to była Jego praca magisterska).P.s. Nie ma konieczności zakupu przez internet;zaopatrują sieć księgarni w całym kraju (np. w Gdyni dwie księgarnie)-z pewnością na dniach będę ją miał.

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 17 wrz 2015, 19:47

Dodruk Dzieła. POWRÓT-Wojtka Guni wraca do sprzedaży 23 września. Agharta się pięknie spisała-nie trzeba było długo czekać. Kto nie czytał-polecam debiut Wojtka Guni. Ten zbiór to jak DEMON RUCHU-Grabińskiego: dzieło weird fiction. Cena 25 zł.

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 12 paź 2015, 18:02

W zbliżającym się numerze Fantastyki (listopadowym) artykuł "Niesamowity klasyk Algernon Blackwood". Jeden z Mistrzów-Geniuszy weird fiction,absolutnie wyjątkowy Twórca którego weird fiction bardzo silnie wzbudza uczucia wręcz religijno-mistycznego uniesienia. Polecam-Nowa Fantastyka:listopadowy numer.

seahorse
Rozczarowany
Kontaktowanie:

Postautor: seahorse » 31 paź 2015, 22:09

BookRage: Straszne czasy - pakiet kilku eBooków, głównie z klasyki grozy (Bulwer-Lytton, Grabiński, Hodgson, Meyrink), do nabycia za dowolną cenę. Oferta ważna przez dwa tygodnie. Przy kwocie powyżej 25 PLN dodatkowo Koszmary i fantazje. Listy i eseje Lovecrafta.

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 01 lis 2015, 18:17

Dzięki Seahorse-rzeczywiście wspaniała oferta;mają nawet CIEMNE SIŁY -Grabińskiego. To sztuka teatralna;Grabiński rozwinął jedno ze Swoich najbardziej mrocznych opowiadań (Willa nad morzem) i powstał dramat w trzech aktach. Tak;Grabiński pisał również sztuki,teatr bardzo Go interesował. Co ciekawe Jego nowoczesna koncepcja teatru-teatru metafizycznego-była bardzo podobna do koncepcji Witkacego,ciekawe bo Grabiński bardzo krytykował Witkacego za "udziwnienia" w Jego sztukach. P.s. Nowość wydawnicza na którą czekałem 30 lat;wczoraj Mateusz Kopacz podał na H.P.L.pl ,że w listopadzie nie tylko SPISEK -Ligottiego trafi do czytelników,również "Grzyby z Yuggoth i inne poematy niesamowite" H.P.Lovecraft! To zbiór 45 poematów/wierszy Lovecrafta;czysty kosmicyzm. Wydanie ekskluzywne,oczywiście twarda okładka,obwoluta i inne atrakcje. Tłumaczenie i obszerny wstęp Krzysztof Azarewicz którego przedstawiać chyba nie muszę-dodam tylko,że tłumaczył wcześniej polską wersję Necronomiconu.Wydawnictwo Lashtal Press-cena 49 zł,w przedsprzedaży 43 (przedsprzedaż rusza za tydzień). O dokładnym terminie na pewno powiadomi H.P.L.pl. Oczywiście będę zamawiał.

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 08 lis 2015, 7:12

Kolejna nowość weird fiction/klasyka groza: E.F.Benson "Widzialne i niewidzialne" z Biblioteki Grozy C&T;zbiór opowiadań do nabycia w grudniu. Genialna jest ta seria;stopniowo poznajemy całą klasykę grozy i weird fiction a wszystko za bardzo atrakcyjną cenę około 20 zł za zbiór;ostatni kupiłem za mniej niż 20 zł w gdyńskim Świecie Książki ("Dziwne zjawiska" A.C.Doyla).

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 22 lis 2015, 3:24

Jeśli ktoś czeka-podobnie jak ja-na "Grzyby z Yuggoth i inne poematy niesamowite" Lovecrafta informacja:książki już są! Wysyłka rusza od poniedziałku!

Wróć do „Hydepark”