Strona 1 z 6

Powitanie

: 07 lut 2015, 21:31
autor: Dead_Clown
Temat dla nowo przybyłych - tutaj można (nie trzeba) wszystkim powiedzieć dzień dobry i przedstawić się.

Re: Powitanie

: 14 mar 2015, 20:24
autor: Mikołaj Kałasznikow
Cześć. Jestem nowo przybyły i bardzo mi miło, że trafiłem na to sympatyczne forum.
Pomysł przywitywania się chyba się tutaj nie przyjął, ale może dam dobry przykład.

Re: Powitanie

: 14 mar 2015, 20:37
autor: old weirdman
W imieniu galerników wrażliwości;witam serdecznie! P.s. Miło znów ujrzeć Czcigodnego Da Mo.

Re: Powitanie

: 14 mar 2015, 20:41
autor: Dead_Clown
Witam i życzę udanego pobytu w naszym wesołym gronie.

Re: Powitanie

: 14 mar 2015, 20:44
autor: seahorse
Ja myślę, że dzięki Mikołajowi zrobi się tutaj naprawdę wystrzałowo.

Re: Powitanie

: 18 mar 2015, 9:06
autor: Kłapouchy
Witam i ja.
W gruncie rzeczy nie jestem pesymistą, tylko nihilistą/relatywistą (po linii uznającej świat wartości, instytucji społecznych, itd. za konstrukty społeczne bez żadnej głębszej ponad/pozaludzkiej, absolutnej treści. Chłopaki z mojego filozoficznego osiedla to m.in. Nietzsche, Max Stirner, Guy Debord czy Jean Baudrillard). Nie mam formalnego wykształcenia filozoficznego, Schopenhauera czy Ciorana znam w stopniu podstawowym, więc w dyskusjach światopoglądowych toczących się tutaj jestem biernym czytaczem. W sumie to nie lubię brać udziału w dyskusjach w internecie (interesująca deklaracja jak na kogoś, kto właśnie przedstawia się na forum internetowym, wiem).
Życiowo jestem raczej optymistą, lub "optymistą pozbawionym złudzeń", jak się czasem określam (w skrócie - zakładam, że jakoś to się w życiu poukłada i przy odrobinie samozaparcia nie będzie najgorzej; chociaż być może to po prostu jakaś forma egoizmu).
Kosmiczna pustka, małość jednostki ludzkiej w skali wszechświata, cały bagaż światopoglądowy charakterystyczny dla weird fiction jest mi bliski o tyle, o ile nie pozwala na popadnięcie w samouwielbienie i zwraca uwagę na to, że ludzkie poznanie ma ograniczony charakter, do tego zawsze subiektywny i uwarunkowany na najrozmaitsze sposoby, jednostka poddana uwarunkowaniom zazwyczaj nawet nie jest świadoma tego, że podlega takim a nie innym uwarunkowaniom. Dlatego lubię też sztukę transgresywną oraz gore, podobnie jak weird ukazują one miałkość, kruchość, przemijalność otaczających nas wszędzie wokoło abstrakcyjnych pojęć. Nie wierzę w Boga, naturę ludzką, prawo naturalne ani inne tego typu pierdoły, uważam, że pod dziesiątkami rozmaitych masek i ról społecznych w człowieku jest bardzo niewiele czegokolwiek pochodzącego od samego człowieka - całe nasze myślenie i jednostkowa świadomość to reakcja na abstrakcyjne pojęcia z którymi stykamy się od małego - to wyraz ich akceptacji bądź negacji.
I w sumie to tyle ode mnie. Pozdrawiam.

Re: Powitanie

: 18 mar 2015, 10:45
autor: old weirdman
Nie jestem tu nikim ważnym ale serdecznie witam. Jeśli nabierzesz ochoty-po zapoznaniu się z tematami-do wzięcia udziału w dyskusji; dołącz bez wahania. Pamiętaj proszę,że tu każde nowe poglądy są mile widziane i zawsze czynią rozmowę ciekawszą. O ile,oczywiście,zachowana zostanie kultura wypowiedzi. Pozdrawiam.

Re: Powitanie

: 18 mar 2015, 15:38
autor: Nomad
Witajcie.

Cieszę się, że udało mi się znaleźć to miejsce w sieci i mam nadzieję, że zdarzy mi się tutaj pisać częściej, mimo coraz mniejszej ilości czasu, którego mogę przeznaczyć na takie przyjemności. :)

Re: Powitanie

: 18 mar 2015, 17:27
autor: old weirdman
Witaj. Serdecznie zapraszam do wyrażenia swoich poglądów i siebie poprzez posty w interesujących Cię tematach.

Re: Powitanie

: 21 mar 2015, 19:19
autor: Vulpes Inculta
.