Powitanie

Awatar użytkownika
Dead_Clown
Administrator
Kontaktowanie:

Powitanie

Postautor: Dead_Clown » 07 lut 2015, 21:31

Temat dla nowo przybyłych - tutaj można (nie trzeba) wszystkim powiedzieć dzień dobry i przedstawić się.
The Devil enters the prompter’s box and the play is ready to start.
Robert W. Service, The Harpy

Awatar użytkownika
Mikołaj Kałasznikow

Re: Powitanie

Postautor: Mikołaj Kałasznikow » 14 mar 2015, 20:24

Cześć. Jestem nowo przybyły i bardzo mi miło, że trafiłem na to sympatyczne forum.
Pomysł przywitywania się chyba się tutaj nie przyjął, ale może dam dobry przykład.

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 14 mar 2015, 20:37

W imieniu galerników wrażliwości;witam serdecznie! P.s. Miło znów ujrzeć Czcigodnego Da Mo.
"Zostałem księdzem,bo nie chciałem zostać ojcem".- Wojtek Gunia "Nie ma wędrowca".

Awatar użytkownika
Dead_Clown
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Dead_Clown » 14 mar 2015, 20:41

Witam i życzę udanego pobytu w naszym wesołym gronie.
The Devil enters the prompter’s box and the play is ready to start.
Robert W. Service, The Harpy

seahorse
Rozczarowany
Kontaktowanie:

Postautor: seahorse » 14 mar 2015, 20:44

Ja myślę, że dzięki Mikołajowi zrobi się tutaj naprawdę wystrzałowo.

Awatar użytkownika
Kłapouchy
Optymista

Postautor: Kłapouchy » 18 mar 2015, 9:06

Witam i ja.
W gruncie rzeczy nie jestem pesymistą, tylko nihilistą/relatywistą (po linii uznającej świat wartości, instytucji społecznych, itd. za konstrukty społeczne bez żadnej głębszej ponad/pozaludzkiej, absolutnej treści. Chłopaki z mojego filozoficznego osiedla to m.in. Nietzsche, Max Stirner, Guy Debord czy Jean Baudrillard). Nie mam formalnego wykształcenia filozoficznego, Schopenhauera czy Ciorana znam w stopniu podstawowym, więc w dyskusjach światopoglądowych toczących się tutaj jestem biernym czytaczem. W sumie to nie lubię brać udziału w dyskusjach w internecie (interesująca deklaracja jak na kogoś, kto właśnie przedstawia się na forum internetowym, wiem).
Życiowo jestem raczej optymistą, lub "optymistą pozbawionym złudzeń", jak się czasem określam (w skrócie - zakładam, że jakoś to się w życiu poukłada i przy odrobinie samozaparcia nie będzie najgorzej; chociaż być może to po prostu jakaś forma egoizmu).
Kosmiczna pustka, małość jednostki ludzkiej w skali wszechświata, cały bagaż światopoglądowy charakterystyczny dla weird fiction jest mi bliski o tyle, o ile nie pozwala na popadnięcie w samouwielbienie i zwraca uwagę na to, że ludzkie poznanie ma ograniczony charakter, do tego zawsze subiektywny i uwarunkowany na najrozmaitsze sposoby, jednostka poddana uwarunkowaniom zazwyczaj nawet nie jest świadoma tego, że podlega takim a nie innym uwarunkowaniom. Dlatego lubię też sztukę transgresywną oraz gore, podobnie jak weird ukazują one miałkość, kruchość, przemijalność otaczających nas wszędzie wokoło abstrakcyjnych pojęć. Nie wierzę w Boga, naturę ludzką, prawo naturalne ani inne tego typu pierdoły, uważam, że pod dziesiątkami rozmaitych masek i ról społecznych w człowieku jest bardzo niewiele czegokolwiek pochodzącego od samego człowieka - całe nasze myślenie i jednostkowa świadomość to reakcja na abstrakcyjne pojęcia z którymi stykamy się od małego - to wyraz ich akceptacji bądź negacji.
I w sumie to tyle ode mnie. Pozdrawiam.
"– A ty jak się masz? – spytał Puchatek
– Nie bardzo się mam – odpowiedział Kłapouchy. – Już nie pamiętam czasów, żebym jakoś się miał."

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 18 mar 2015, 10:45

Nie jestem tu nikim ważnym ale serdecznie witam. Jeśli nabierzesz ochoty-po zapoznaniu się z tematami-do wzięcia udziału w dyskusji; dołącz bez wahania. Pamiętaj proszę,że tu każde nowe poglądy są mile widziane i zawsze czynią rozmowę ciekawszą. O ile,oczywiście,zachowana zostanie kultura wypowiedzi. Pozdrawiam.
"Zostałem księdzem,bo nie chciałem zostać ojcem".- Wojtek Gunia "Nie ma wędrowca".

Nomad

Postautor: Nomad » 18 mar 2015, 15:38

Witajcie.

Cieszę się, że udało mi się znaleźć to miejsce w sieci i mam nadzieję, że zdarzy mi się tutaj pisać częściej, mimo coraz mniejszej ilości czasu, którego mogę przeznaczyć na takie przyjemności. :)

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 18 mar 2015, 17:27

Witaj. Serdecznie zapraszam do wyrażenia swoich poglądów i siebie poprzez posty w interesujących Cię tematach.

Vulpes Inculta
Pierwsze wątpliwości

Postautor: Vulpes Inculta » 21 mar 2015, 19:19

Widzę, że old weirdman to trochę taki town greeter. :D

Fearless Vulpes Inculta, trochę spóźniony, też podaje witę. Gdyby ktoś się zastanawiał z jakiej choinki się urwałem: O samym istnieniu forum dowiedziałem się na walentynki, szukając co tam ciekawego ludzie piszą o antynatalizmie, a jakże; googlowski filtr zawężający wyniki do ostatniego tygodnia odesłał mnie na Labirynt z liści. Mój nick pochodzi z jedynej serii gier komputerowych, która mnie w jakimś tam stopniu fascynuje, czyli Fallout, konkretna postać akurat z ostatniej części o wdzięcznym podtytule New Vegas. Poza tą maską jestem "darem Jahwe" (o ironio) i wyklułem się w Gdyni zaledwie 19 lat temu.

Wróć do „Hydepark”