Społeczeństwo samotności i złudzeń

Kącik złych pytań i niewłaściwych odpowiedzi
Awatar użytkownika
saikodasein
Optymista

Re: Społeczeństwo samotności i złudzeń

Postautor: saikodasein » 08 lut 2016, 19:56

Niestety to prawda co piszecie, ale rozczarowanie człowiekiem bierze się też z naszej własnej winy, ponieważ mamy swój obraz drugiej osoby, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Oczekujemy zachowań z drugiej strony, których oczekiwać nie mamy prawa. "Nie myślałem, że taki jesteś!" No cóż, i czyj to niby problem jak nie twój własny... Komputer jest prostszy, bo zachowuje się tak jak tego oczekujemy, a wyjście do ludzi wymaga sporego wysiłku, który tak naprawdę rzadko kiedy jest tego wart.
Maybe the honorable thing for our species to do is deny our programming, stop reproducing, walk hand in hand into extinction, one last midnight - brothers and sisters opting out of a raw deal. Rusty Cohle, True Detective

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 09 lut 2016, 8:39

Kolego Saikodasein-masz oczywiście rację. Jednak-można na to spojrzeć z szerszej perspektywy,kosmicznej,a wtedy problem ukaże nam swoje prawdziwe oblicze;kosmicznej tragedii bycia człowiekiem. Ludzie nie istnieją po to żeby spełniać nasze oczekiwania. Ludzie nie istnieją po to żeby spełniać kogokolwiek oczekiwania. O tych oczekiwaniach o jakich piszesz -względem innych osób:szczerze wątpię czy któryś z użytkowników forum tkwi wciąż na etapie postrzegania ludzi jako "zgodnych z oczekiwaniami" lub "nie zgodnych z nimi". Problemem jest to,że MUSIMY z nimi żyć-innymi ludźmi-a to oznacza permanentną walkę o utrzymanie się na powierzchni,jednak żeby utrzymać się na tej powierzchni prawdopodobnie musimy kogoś innego podtopić żeby po nim się wspiąć do bezpiecznej powierzchni.Lovecraft nazwał fakt zaistnienia człowieka jako "kosmiczny błąd",w najlepszym wypadku "kosmiczny przypadek". Wiara w drugiego człowieka,pozytywne oczekiwania względem niego są iluzją na której opieramy swoje pseudobezpieczeństwo;jedną iluzją karmimy drugą. Zdecydowanie bezpieczniejszy jest komputer-i to jest ta tragedia o której na początku wspomniałem:zbliża się człowiek?Bądź czujny.
"Zostałem księdzem,bo nie chciałem zostać ojcem".- Wojtek Gunia "Nie ma wędrowca".

Neon

Postautor: Neon » 29 wrz 2016, 11:27

Nie wiem czy ktoś to przyczyta może tak może nie.Nie będę się rozpisywał ani nie napiszę coś więcej na ten temat, bo napisaliście już wszystko i nie miałabym nic nowego do powiedzenia.Jestem nowym użytkownikiem i długo szukałem stron takich jak ta.Jestem w pewnym sensie szczęśliwy, że jest tak wielu myślących ludzi.To wszystko daje mi nadzieję,że gatunek ludzki nie za traci się w iluzji życia społecznego całkowicie i że osoby myślące nie będą same dyskutowały ze sobą o tragedii ludzkiego życia.Dziękuję za tą pozytywną myśl.Od dawna nic mi tak nie po prawiło humoru.

Awatar użytkownika
Dead_Clown
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Dead_Clown » 30 wrz 2016, 10:24

Witamy w naszych nędznych progach, mam nadzieję że jeszcze nie raz poprawimy Ci humor.
The Devil enters the prompter’s box and the play is ready to start.
Robert W. Service, The Harpy

Patrycjusz
Rozczarowany

Postautor: Patrycjusz » 04 gru 2016, 18:05

Nie wiem gdzie to wstawić, więc wklejam tutaj:

Pozytywno-negatywna asymetria emocjonalna na różnych poziomach adaptacji społecznej

Nie spotkałem się jeszcze z tak ścisłym traktowaniem emocji, jestem pod wrażeniem.

Wróć do „Psychologia”