The Tale of Tales

Sublimacje ciemności
_michal

The Tale of Tales

Postautor: _michal » 20 kwie 2015, 20:32

Witam wszystkich.

Zaglądam na forum niemal od początku, ale dotąd nic jeszcze nie pisałem, czas to zmienić.

Pojawił się trailer pierwszego anglojęzycznego filmu w reżyserii Matteo Garrone. Film to interpretacja trzech historii z Pentamerone, kompilacji baśni spisanych przez Giambattista Basile. Jaki będzie film trudno powiedzieć po samym trailerze, ale zapowiada się na mroczną, makabryczną baśń dla dorosłych. Niewiele takich produkcji powstaje, poza Labiryntem Fauna nic sobie nie przypominam, przynajmniej z filmów o wysokim budżecie.

https://www.youtube.com/watch?v=e3hVmpGzl7A

Bardzo do mnie taka forma trafia i po obejrzeniu trailera nie mogę doczekać się całości.

Awatar użytkownika
Dead_Clown
Administrator
Kontaktowanie:

Re: The Tale of Tales

Postautor: Dead_Clown » 20 kwie 2015, 21:32

Ciekawe. Rzecz o tyle nietypowa, że widać solidny budżet, a ujęcia... cóż, raczej nie przyczynią się do nadania PG-13. Ale w sumie taka powinna być baśń.
W dodatku Toby Jones się pojawia. Wiem, to nie będzie Berberian Sound Studio 2, ale mam duży sentyment do tego aktora.
The Devil enters the prompter’s box and the play is ready to start.
Robert W. Service, The Harpy

Awatar użytkownika
Wegnostyk

Postautor: Wegnostyk » 01 mar 2016, 18:23

Film już miałem przyjemność widzieć. Jest to zlepek trzech, przeplatających się pomiędzy sobą baśni zrealizowanych w końcu na miarę widza dojrzałego. To mnie bolało właśnie w "Labiryncie Fauna", że miał świetny potencjał, zbudowany klimat grozy i cała atmosfera filmu pochłaniała, ale jednak wydźwięk trochę dziecięcy, ten sam problem mam z filmami Burtona. Wracając do "Pentameronu", oprawa wizualna jest powalająca, scenografia i kostiumy nie sprawiają wrażenia tandety, widać że budżet był. Jeśli jednak chodzi o makabryzm, to trochę go było ale nie przesadzałbym z użyciem tego słowa, zależy też co masz na myśli pod pojęciem makabryzmu. Postawili raczej na powolne tempo i wysublimowany makabryzm, bez zbędnej przesady, z klasą. Ciężko mi cokolwiek więcej rzecz, musiałbym zagłębiać się w treść samych historii a nie chcę spojlerować, niemniej jednak film godny polecenia, mało takiego kina się robi 7/10

Awatar użytkownika
Słoneczny Skowronek
Optymista

Postautor: Słoneczny Skowronek » 01 mar 2016, 18:28

A czytał ktoś książkę? Zastanawiam się nad kupnem...

Wróć do „Sztuka”