Co pesymiście w duszy gra?

Sublimacje ciemności
Nie

Re: Co pesymiście w duszy gra?

Postautor: Nie » 12 wrz 2015, 21:34

Zdecydowanie, oczekuje na nową Mordę ze zniecierpliwieniem. Ansia to solidna płyta, tak więc nie wierzę w przeciętność następnej, zwłaszcza po odsłuchu tego jednego kawałka. Pojawiają się głosy, że Mord'a'Stigmata wyruszy w trasę po Polsce z Blaze of Perdition tej jesieni, to byłoby coś.

Awatar użytkownika
Kłapouchy
Optymista

Postautor: Kłapouchy » 13 wrz 2015, 14:22

Z innej beczki - polecam coś takiego - http://bdta.bandcamp.com/album/wsie

Ze względu na formę budzi u mnie odległe - ale pozytywne - skojarzenia z wspólnymi projektami Current 93 i Ligottiego.
"– A ty jak się masz? – spytał Puchatek
– Nie bardzo się mam – odpowiedział Kłapouchy. – Już nie pamiętam czasów, żebym jakoś się miał."

Patrycjusz
Rozczarowany

Postautor: Patrycjusz » 13 wrz 2015, 19:44

Ciekawe te "Wsie". Zazwyczaj coś takiego traktuję jako pseudomuzykę, ale to ma na tyle skrajną formę, że trudno tego nie lubić. Coś jak "czysta forma" o której pisał Witkacy.

Świetliki - Nieprzysiadalność
Świetliki - 79

Awatar użytkownika
Kreuzgang
Rozgoryczony

Postautor: Kreuzgang » 13 wrz 2015, 20:16

Kłapouchy pisze:Z innej beczki - polecam coś takiego - http://bdta.bandcamp.com/album/wsie

Ze względu na formę budzi u mnie odległe - ale pozytywne - skojarzenia z wspólnymi projektami Current 93 i Ligottiego.

Kapitalne!

Zgadzam się w zupełności, polski Current 93/Ligotti.

Możecie polecić coś podobnego? Mnie na myśl przychodzi jeszcze Ścianka - Dni wiatru.
"I learned that life is a long and difficult road, but you have to keep going, or you'll fall by the wayside".

Steve McQueen

Vulpes Inculta
Pierwsze wątpliwości

Postautor: Vulpes Inculta » 13 wrz 2015, 21:34

.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2019, 17:07 przez Vulpes Inculta, łącznie zmieniany 1 raz.

Patrycjusz
Rozczarowany

Postautor: Patrycjusz » 14 wrz 2015, 13:28

Izolacjonizm.

Podgatunek dark ambientu, gdzie nacisk kładzie się nie na wyciśnięcie maksymalnie mrocznej i strasznej atmosfery, a właśnie stosunkowo spokojnej i bardziej minimalistycznej. Mimo spokoju kompozycji, przez cały czas trwania utworów odczuwalny jest niedający się powstrzymać niepokój (oczywiście przy odpowiednim do takiego gatunku skupieniu + koniecznie dobre słuchawki/głośniki). Izolacja, alienacja, pustka, nic. Polecam po ciemku.

Były perkusista Napalm Death, Mick Harris (przy okazji ma też niezły projekt "Scorn"):
Lull - Slow Fall Inward

Badacz mroźnych terenów, genialny zwłaszcza album "Novaya Zemlya" (Nowa Ziemia) z nagraniami terenowymi.
Thomas Köner - Permafrost

Vulpes Inculta
Pierwsze wątpliwości

Postautor: Vulpes Inculta » 15 wrz 2015, 13:47

Nie

Postautor: Nie » 25 wrz 2015, 22:32

Dobry wieczór,

Mord'a'Stigmata w całości już do odsłuchu: http://www.musickmagazine.pl/archiwa/3995#more-3995

Warty przesłuchania materiał, recenzenci nie słodzą mu bez przyczyny.

Patrycjusz
Rozczarowany

Postautor: Patrycjusz » 11 paź 2015, 1:12

Treha Sektori - muzyka, którą sam twórca określa mianem "religijnej".

Treha Sektori

Występuje na Wrocław Industrial Festival, jeśli ktoś się wybiera - pw.

Awatar użytkownika
Kreuzgang
Rozgoryczony

Postautor: Kreuzgang » 11 paź 2015, 11:35

Patrycjusz pisze:Treha Sektori - muzyka, którą sam twórca określa mianem "religijnej".

Treha Sektori

Jestem pod dużym wrażeniem. Co więcej możesz o tym powiedzieć?

EDIT: Posłuchałem więcej i na ten moment już uważam się za fana. Wszystko mi się podoba. Skompletowanie dyskografii będzie pewnie trudne, ale postaram się.
"I learned that life is a long and difficult road, but you have to keep going, or you'll fall by the wayside".

Steve McQueen

Wróć do „Sztuka”