Kino

Sublimacje ciemności
Awatar użytkownika
Dead_Clown
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Kino

Postautor: Dead_Clown » 16 mar 2016, 8:24

Kapitalne. Historia o "ostatecznym przeznaczeniu" w formie animacji dla dzieci. Powiedziałbym, że pachnie egzystencjalnym trollingiem:)
The Devil enters the prompter’s box and the play is ready to start.
Robert W. Service, The Harpy

seahorse
Rozczarowany
Kontaktowanie:

Postautor: seahorse » 16 mar 2016, 18:32

Może być niezłe. Zwłaszcza przy tym zestawieniu treści z formą, która pod wieloma względami bardzo wprost nawiązuje do współczesnych konwencji kina, zarezerwowanych praktycznie wyłącznie dla hollywoodzkich filmów dla dzieci. Ponura tematyka, brutalne sceny i wulgarne dialogi, a przy tym animacja 3D z tym specyficznym naiwnym ultrarealizmem, hiperdynamika scen i pracy kamery, archetypowe dla bajek postacie i ich relacje, ożywione przedmioty jako bohaterowie mający swój specyficzny świat o jednak czytelnych analogiach do ludzkiego, bardzo dużo gagów i nadekspresyjnych, ale wciąż ironicznych zachowań - jestem ciekaw, ile twórcy zdołali wyciągnąć z tego zderzenia. Aczkolwiek, koniec końców, boję się, że happy end.

Awatar użytkownika
Kreuzgang
Rozgoryczony

Postautor: Kreuzgang » 27 mar 2016, 15:17

https://www.youtube.com/watch?v=Bo2OTEbz-jU

Zapowiada się jeśli nie weird pełną gębą, to przynajmniej bardzo klimatyczny horror w którym nacisk położono na atmosferę zaszczucia.
"I learned that life is a long and difficult road, but you have to keep going, or you'll fall by the wayside".

Steve McQueen

Awatar użytkownika
Wegnostyk

Postautor: Wegnostyk » 09 kwie 2016, 13:24

Cóż, można by wymieniać mnóstwo tytułów, ale akurat powtarzam sobie coś co pasuje wręcz idealnie do forum. Chodzi o brytyjski serial "Utopia", który niestety po dwóch sezonach został zdjęty z anteny, David Fincher zapowiadał własną adaptację, ale słuchy o tym zaginęły. Pierwsze odcinki tworzą mocne zamieszanie w głowie, serial bombarduje swoim przejaskrawionym, lecz genialnym kolorem i poczuciem mindfucku, jednak wszystko łączy się w całość. Bardzo mocno porusza tematykę antynatalizmu, wczoraj zacząłem oglądać po raz drugi i 3 godziny w nocy z nim spędziłem, w ogóle się nie nudzi i cały czas ogląda się go z zapartym tchem, tak samo miałem z Detektywem.

Awatar użytkownika
saikodasein
Optymista

Postautor: saikodasein » 10 kwie 2016, 0:34

Przy UK serialach warto też wspomnieć o Kafce XXI wieku, czyli Black Mirror.
Maybe the honorable thing for our species to do is deny our programming, stop reproducing, walk hand in hand into extinction, one last midnight - brothers and sisters opting out of a raw deal. Rusty Cohle, True Detective

Vulpes Inculta
Pierwsze wątpliwości

Postautor: Vulpes Inculta » 10 kwie 2016, 12:51

Wegnostyk pisze:Cóż, można by wymieniać mnóstwo tytułów, ale akurat powtarzam sobie coś co pasuje wręcz idealnie do forum. Chodzi o brytyjski serial "Utopia", który niestety po dwóch sezonach został zdjęty z anteny, David Fincher zapowiadał własną adaptację, ale słuchy o tym zaginęły. Pierwsze odcinki tworzą mocne zamieszanie w głowie, serial bombarduje swoim przejaskrawionym, lecz genialnym kolorem i poczuciem mindfucku, jednak wszystko łączy się w całość. Bardzo mocno porusza tematykę antynatalizmu, wczoraj zacząłem oglądać po raz drugi i 3 godziny w nocy z nim spędziłem, w ogóle się nie nudzi i cały czas ogląda się go z zapartym tchem, tak samo miałem z Detektywem.

To chyba najlepszy serial jaki w życiu widziałem. A przynajmniej najlepszy "krótki", bo nie wiem, czy można 12 odcinków jakoś uczciwie porównać do Rodziny Soprano albo The Wire. Brak trzeciego sezonu - zwłaszcza biorąc pod uwagę ten podły cliffhanger - uważam za zbrodnię przeciwko ludzkości. Z drugiej strony rad jestem, że żaden Fincher (chociaż go szanuję za dorobek filmowy) tej historii nie będzie molestował. Skąd by wzięli drugiego takiego Mozarta do komponowania soundtracku? I gdzie jest <<druga>> Jessica Hyde? [...] Co do tego ostatniego, to i tak nie byłbym raczej zbyt obiektywny, bo się w protagonistce i jej anielskim głosie zakochałem.

Swoją drogą, witam moich fanów (ta) na forum po tej dłuższej przerwie. Zamiast gap-year wyszedł mi gap-half-a-year i 10 dni, akurat na rocznicę smoleńską. Jak zawsze przewrotny :)

Awatar użytkownika
Wegnostyk

Postautor: Wegnostyk » 12 kwie 2016, 17:34

saikodasein pisze:Przy UK serialach warto też wspomnieć o Kafce XXI wieku, czyli Black Mirror.

Jak najbardziej się zgadzam, najbardziej przerażający odcinek w tej najdalszej przyszłości, nadchodzi tuż tuż 3 sezon, więc nie mogę się doczekać.

Awatar użytkownika
Kreuzgang
Rozgoryczony

Postautor: Kreuzgang » 13 kwie 2016, 23:19

Głęboko polecam High Rise, który miałem dziś okazję oglądać w kinie studyjnym. Metaforyczna opowieść o postępującej degeneracji wieżowca oraz zamieszkujących go mieszkańców - przedstawicieli wyższych sfer.

Do prywatnej interpretacji.

https://www.youtube.com/watch?v=LKPghZ5 ... tml5=False
"I learned that life is a long and difficult road, but you have to keep going, or you'll fall by the wayside".

Steve McQueen

Awatar użytkownika
Wegnostyk

Postautor: Wegnostyk » 14 kwie 2016, 16:20

Z niecierpliwością czekam na seanse w moim kinie studyjnym, plakaty już wiszą ale jeszcze nie grają.

Awatar użytkownika
Dead_Clown
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Dead_Clown » 18 kwie 2016, 23:21

Kierowany sentymentem wywołanym rozmową ze znajomym, obejrzałem sobie znowu

Event Horizon, czyli w Polsce Ukryty Wymiar (1997)

Pomyślałem, że w istocie jest to chyba najlepszy Lovecraftowski horror, jaki widziałem. Oczywiście, żadnych Wielkich Przedwiecznych, żadnych krajobrazów Nowej Anglii, bluźnierczych rytuałów i plugawych inkantacji, ale jest za to:
- monstrualność kosmosu i jego absolutne zło
- osuwanie się w szaleństwo wskutek "oświecenia"

Szkoda tylko, że film został, o ile pamiętam, mocno ocenzurowany. Nie przepadam za gore, ale akurat w tym wypadku chciałbym zobaczyć pełną wersję. Mogłoby też nie być tych nielicznych śmieszkowych akcentów i względnego happy endu. Ale rozumiem, producenci pewnie zepsuli.
The Devil enters the prompter’s box and the play is ready to start.
Robert W. Service, The Harpy

Wróć do „Sztuka”