Krótkometrażówki weird fiction

Sublimacje ciemności
Vulpes Inculta
Pierwsze wątpliwości

Re: Krótkometrażówki weird fiction

Postautor: Vulpes Inculta » 15 lut 2015, 20:42

Żadne z tego weird fiction, a nawet fiction. Ale chuj, uważam to za zbrodniczo niedocenione, a nowego tematu dla pięciominutowej animacji nie chce mi się zakładać. https://www.youtube.com/watch?v=rWrmAuEwKRs

tombsoftommorow

Postautor: tombsoftommorow » 17 lut 2015, 13:07

Nie wiem czy bylo polecam to:

https://www.youtube.com/watch?v=N0bh8eZzJQQ

Troche weird bardziej horror, niezdrowa fascynacja :) niekoniecznie naukowa

Potem polecialby Begotten (nazwisko rezysera wypadlo mi z glowy), to na yt mozna bez problemu znalezc, oraz inna jego tworczosc, pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pieter

Postautor: Pieter » 18 lut 2015, 16:29

Ja podzielę się animacjami nieco bardziej surrealistycznymi niż weird, ale myślę, że przypadną Wam do gustu. Jeżeli nie to trudno.
Zacznijmy od filmu który wszyscy z pewnością kojarzą z utworem Toola- The Pot ;).

1. Les Escargots (1965), René Laloux, Roland Topor - świetna animacja twórców Fantastic Planet z 1973 roku.

2. Spoilsbury Toast Boy ep. 1, mojego ukochanego Davida Firtha - wielu z pewnością by uznało twórczość Firtha jako animowany horror, uważam jednak, że to pełnokrwiste weird, ze względu chociażby na to, że po obejrzeniu jego animacji, pozostajemy z większą ilością pytań niż odpowiedzi. Poza tym atmosfera jest niesłychanie gęsta, wręcz duszna. To mroczny surrealizm, który mógłby się wydać kiczowaty, jednak wprawia w zachwyt. Do tego jeszcze dodam z pewnością znaną wszystkim serie "Salad Finger", oraz mniej znane animacje "Sock 5: Three Skins Without Man" oraz mój faworyt "Dog Of Man". Wybaczcie, ale nie wszystko chciało mi się podlinkowywać ;).

3. Cat Soup - takie animacje są dla mnie bardzo stymulujące i może to nie jest weird ale dziwne z pewnością ;).

4. No i Pies Andaluzyjski, ale to pewnie każdy widział, więc nie podlikowuję ;).

Mam nadzieję, że nie uznacie tego za zbyt duży Off Top ;)

Awatar użytkownika
nihil reich
Optymista

Postautor: nihil reich » 19 lut 2015, 15:34

Pieter pisze:1. Les Escargots (1965), René Laloux, Roland Topor - świetna animacja twórców Fantastic Planet z 1973 roku.

O, dzięki za to polecenie, Fantastic Planet jest cudowne.

Sam miałem to wrzucać :) Twórczość Firtha to produkt swoich czasów, dzisiaj nie jest to już tak fascynujące jak 10 lat temu, gdy animacje flashowe były bardzo popularne i na tle reszty Newgrounds Firth prezentował coś naprawdę niezwykłego. Dużo w jego animacjach nieciekawej losowości (choć nie jest to jakiś straszny lolrandumb) albo bezsensownej brutalności, jednak w niektórych jest pewna doza artyzmu. Moje ulubione to chyba A Black and White Cartoon about Roof Tiling i A Black and White Cartoon about Berries.
They give birth astride of a grave, the light gleams an instant, then it's night once more.

Awatar użytkownika
Pieter

Postautor: Pieter » 19 lut 2015, 15:53

A tak zapomniałem o nich, faktycznie, bardzo dobre animacje ;).

Awatar użytkownika
nihil reich
Optymista

Postautor: nihil reich » 23 lut 2015, 23:06

They give birth astride of a grave, the light gleams an instant, then it's night once more.

Awatar użytkownika
Pieter

Postautor: Pieter » 16 maja 2015, 8:40

Dawno tu nie witałem, ale stwierdziłem, że tym filmem muszę się podzielić :). Panie i Panowie Millhaven, Tral la la la tral la la la la...

Awatar użytkownika
saikodasein
Optymista

Postautor: saikodasein » 03 cze 2016, 12:20

Maybe the honorable thing for our species to do is deny our programming, stop reproducing, walk hand in hand into extinction, one last midnight - brothers and sisters opting out of a raw deal. Rusty Cohle, True Detective

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 03 cze 2016, 15:25

Dzięki Kolego. Osobiście oglądałem go już kiedyś na TVP Kultura o jakiejś skrajnie nieludzkiej porze (bodajże piąta rano w niedzielę) i zostałem urzeczony;produkcja kilkukrotnie nagrodzona o ile pamiętam.
"Zostałem księdzem,bo nie chciałem zostać ojcem".- Wojtek Gunia "Nie ma wędrowca".

Awatar użytkownika
saikodasein
Optymista

Postautor: saikodasein » 03 cze 2016, 22:24

Zgadza się, również dotarła do mnie dzięki tej stacji, choć o znacznie lepszej porze.
Maybe the honorable thing for our species to do is deny our programming, stop reproducing, walk hand in hand into extinction, one last midnight - brothers and sisters opting out of a raw deal. Rusty Cohle, True Detective

Wróć do „Sztuka”