Thomas Ligotti

Sublimacje ciemności
Awatar użytkownika
Dead_Clown
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Thomas Ligotti

Postautor: Dead_Clown » 23 maja 2016, 22:10

Robota Sławka jak zwykle imponująca - świetna i bardzo ciekawa lista.

Odnośnie do audycji, to póki co czekamy jeszcze na potwierdzenie z radia, więc póki co nie ogłaszam.

Rzeczywiście, pewne ligottiańskie newsy są w drodze, ale tutaj również nie będę się wyrywać przed szereg.
The Devil enters the prompter’s box and the play is ready to start.
Robert W. Service, The Harpy

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 23 maja 2016, 22:20

Przy okazji-genialny podpis yellowish haze (Bob Ligotti) !
"Zostałem księdzem,bo nie chciałem zostać ojcem".- Wojtek Gunia "Nie ma wędrowca".

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 24 maja 2016, 22:52

Przepraszam Koledzy-audycja/rozmowa o Ligottim jednak za miesiąc.
"Zostałem księdzem,bo nie chciałem zostać ojcem".- Wojtek Gunia "Nie ma wędrowca".

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 09 lip 2016, 8:49

"Nie ma żadnych ludzi,nic takiego nie istnieje"-Thomas Ligotti. Dziś 63 urodziny obchodzi Grand Master Weird Fiction Thomas Ligotti! Bliski naszym sercom wyjątkowy Artysta. Wszystkiego najlepszego Mistrzu! Mimo wszystko!

Awatar użytkownika
Kreuzgang
Rozgoryczony

Postautor: Kreuzgang » 07 paź 2016, 14:32

Słychać coś o tłumaczeniu następnego Ligockiego?

Wojtek coś wspominał parę miesięcy temu, tylko nie wiem czy tutaj, czy na facebooku i odtąd cisza.
"I learned that life is a long and difficult road, but you have to keep going, or you'll fall by the wayside".

Steve McQueen

Awatar użytkownika
Dead_Clown
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Dead_Clown » 08 paź 2016, 11:35

Chciałbym zmieścić się w przyszłym roku, ale spieszyć się nie będę, gdyż przekład ma być jak najlepszy, poza tym tłumaczę dla BG opowiadania Gertrude Atherton.

Natomiast będzie mała gwiazdkowa niespodzianka dla wszystkich miłośników Ligockiego, ale więcej nie powiem:)

Awatar użytkownika
Dead_Clown
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Dead_Clown » 02 lis 2016, 18:52

Jak zapowiedziała redakcja OLS, w grudniowym numerze będzie można przeczytać "Mam szczególny plan dla tego świata" Ligottiego. Tym samym cała trylogia korporacyjna z "My work..." została przełożona na polski. Szkoda, że nie w jednym tomie, no ale dobrze, że już jest;)

Awatar użytkownika
Kreuzgang
Rozgoryczony

Postautor: Kreuzgang » 07 lis 2016, 23:42

A na profilu facebookowym Orbitowskiego jaka polemika dziś się rozpętała...
"I learned that life is a long and difficult road, but you have to keep going, or you'll fall by the wayside".

Steve McQueen

Awatar użytkownika
Dead_Clown
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Dead_Clown » 08 lis 2016, 14:11

Przyznaję, że trochę się wczoraj wkurzyłem, zwłaszcza że znalazło się paru półgłówków, którzy pisali, że "Orbit zaorał Ligottiego", co jest bzdurą o tyle, że jego post był bardziej wyrazem emocjonalnej reakcji niż krytyką poglądów.

Trochę się naklepałem u siebie na ten temat:
http://labiryntzlisci.blogspot.com/2016/11/co-po-spisku-krotka-polemika-z-ukaszem.html

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 08 lis 2016, 15:01

Dla mnie post Orbitowskiego jest w tej formie jakimś koszmarnym błędem gdyż on nie jest (a przynajmniej nie jest choćby w minimalnym stopniu) efektywną polemiką z nihilizmem,z samym Ligottim (gdyż ten nigdy go nie przeczyta) -jest jedynie PASTWIENIEM SIĘ NAD NIHILISTĄ przy pełnej gwarancji bezkarności i braku odpowiedzi głównego bohatera postu. Ten post po prostu pokazuje "internetową bezkarność" nic więcej. Na szczęście środowisko fanów pisarza stanęło w Jego obronie.

Wróć do „Sztuka”