Weird fiction-niepokojące wizje.

Sublimacje ciemności
Awatar użytkownika
Słoneczny Skowronek
Optymista

Re: Weird fiction-niepokojące wizje.

Postautor: Słoneczny Skowronek » 21 lut 2016, 10:40

Powrót już przeczytałem i bardzo sobie cenię. Z wysyłaniem opowiadań do histerii dostrzegam ten problem, że publikacja utrudnia ewentualne wydanie ich w antologii, którą gdzieś tam sobie mgliście planuję na przyszłość. Dzięki za polecenie książki Andriejewa, tak to jest, że pewne książki, o których nie mówi się jako o powieściach grozy, przerażają bardziej niż one. Na pewno przeczytam.

Awatar użytkownika
Kreuzgang
Rozgoryczony

Postautor: Kreuzgang » 21 lut 2016, 20:13

old weirdman pisze:Odkryłem interesującego autora,młodego polskiego pisarza weird fiction ewidentnie pozostającego pod wpływem dzieł Thomasa Ligottiego,mam na myśli Damiana Zdanowicza którego dwa opowiadania dane było mi ostatnio czytać w styczniowym numerze Magazynu Histeria

Słoneczny Skowronek pisze:Bardzo dziwne uczucie - natrafić podczas przeglądania forum na własne nazwisko, ale jednocześnie bardzo mi przyjemnie.

A ja się z kolei niezwykle cieszę widząc jak forum zaczyna zrzeszać ciekawych, aktywnych, połączonych wspólnymi zainteresowaniami i światopoglądem ludzi.
"I learned that life is a long and difficult road, but you have to keep going, or you'll fall by the wayside".

Steve McQueen

Awatar użytkownika
Dead_Clown
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Dead_Clown » 21 lut 2016, 23:00

Słoneczny Skowronek pisze:Z wysyłaniem opowiadań do histerii dostrzegam ten problem, że publikacja utrudnia ewentualne wydanie ich w antologii, którą gdzieś tam sobie mgliście planuję na przyszłość.

Niekoniecznie - o ile wiem, Histeria nie zastrzega sobie prawa do wyłączności na tekst (mnie nikt o coś takiego nie prosił). Poza tym, panowie starają się trzymać poziom, a magazyn ma stałe, poszerzające się grono odbiorców. Co z kolei pozwala zbudować niestety jakoś potrzebną rozpoznawalność, która pozwala myśleć o wydaniu własnego zbioru. Co jest tym trudniejsze, że w zbiory opowiadań wydawnictwa bardzo niechętnie inwestują. Chyba, że kusiłoby cię coś w stylu wydawnictwa Novae Res (vanity press), ale to szczerze odradzam, bo to gorzej niż wdepnąć w psią kupę w drodze na randkę.

To, że w Twoim zbiorze znalazłyby się teksty już publikowane i dostępne w Internecie też nie musi być problemem - mało która antologia zawiera teksty wyłącznie premierowe. Poza tym, parę tekstów dostępnych w sieci pozwala lepiej określić wobec odbiorcy zawartość tomu, niż entuzjastyczne pianie w notach wydawniczych i blurbach.

Co do 2 tomu antologii - niestety, nie ma chyba takich planów, choć jakiś czas temu myślałem o przygotowaniu takiej "nieoficjalnej" kontynuacji (a właściwie nowej antologii), wyłącznie elektronicznej, która nieco poprawiłaby TRAGICZNE błędy, jakie przydarzyły się w zbiorze Agharty (też bardzo lubię ten zbiór, niestety edytorsko to jest straszliwie skopane; pomijam już to, że opowiadania nie miały żadnej redakcji). Ale póki co są to tylko mgliste pomysły.
The Devil enters the prompter’s box and the play is ready to start.
Robert W. Service, The Harpy

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 09 lip 2016, 6:55

Wczoraj na swoim profilu f.b. jak i na fanpage (Labirynt z liści) Wojtek Gunia oficjalnie poinformował o jesiennej premierze swojej powieści "Nie ma wędrowca";powieść zostanie wydana w ramach kultowej serii Biblioteka Grozy wydawnictwa C&T;jest to ewidentny precedens gdyż po raz pierwszy w tej serii opublikowane zostanie dzieło polskiego autora;w ten sposób nazwisko Gunia znajdzie się obok nazwisk takich autorów jak Lovecraft,Bierce,Hodgson,Onions-tych autorów wyda (lub już wydało) w tym roku C&T w ramach serii B.G. Serdeczne gratulacje dla autora!
"Zostałem księdzem,bo nie chciałem zostać ojcem".- Wojtek Gunia "Nie ma wędrowca".

Aki
Optymista

Postautor: Aki » 09 lip 2016, 10:44

Ależ świetna wiadomość! Gratulacje dla W.G. i podziękowania dla old weirdmana za fantastyczną informację. Po cichu liczyłem na Okulturę, C&T w ogóle nie brałem pod uwagę.

Vulpes Inculta
Pierwsze wątpliwości

Postautor: Vulpes Inculta » 09 lip 2016, 11:38

Prawie jak Ligot w Penguin Classics :D Winszuję.

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 15 sie 2016, 18:04

Wszystkie osoby zainteresowane twórczością Wojtka Guni jak i polskim weird fiction informuję,że w najbliższej audycji Misterium Grozy (w czwartek) będzie można wysłuchać obszernej rozmowy z Wojtkiem.
"Zostałem księdzem,bo nie chciałem zostać ojcem".- Wojtek Gunia "Nie ma wędrowca".

Awatar użytkownika
Dead_Clown
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Dead_Clown » 23 paź 2016, 23:49

Postaram się ASAP wrzucić video z prelekcji z KFASONU, która była o weird, a tymczasem chciałem złożyć serdeczne podziękowania Kreuzgangowi i Kłapouchemu za wydatne poprawienie frekwencji podczas mojego krótkiego wystąpienia. Danielowi dziękuję za to, że mu się chciało tyle kilometrów i godzin (trudno mi nawet wyrazić surrealistyczne wręcz zdziwienie, gdy pojawiłeś się bez zapowiedzi na sali;), a Karolowi za wsparcie moralne, gdy musiałem nocą skakać przez płot, by włamać się do swojego własnego samochodu.

Mam nadzieję, że kiedyś spotkamy się w możliwie najpełniejszym gronie, by ustalić ostateczny plan zniszczenia tego obrzydłego świata.
The Devil enters the prompter’s box and the play is ready to start.
Robert W. Service, The Harpy

Awatar użytkownika
Kreuzgang
Rozgoryczony

Postautor: Kreuzgang » 24 paź 2016, 7:03

Dead_Clown pisze:Postaram się ASAP wrzucić video z prelekcji z KFASONU, która była o weird, a tymczasem chciałem złożyć serdeczne podziękowania Kreuzgangowi i Kłapouchemu za wydatne poprawienie frekwencji podczas mojego krótkiego wystąpienia. Danielowi dziękuję za to, że mu się chciało tyle kilometrów i godzin (trudno mi nawet wyrazić surrealistyczne wręcz zdziwienie, gdy pojawiłeś się bez zapowiedzi na sali;).

Surrealizm jak najbardziej na miejscu, biorąc pod uwagę okoliczności i tematykę. Zaś zapowiedzi wolałem nie czynić, gdyż lepsza udana niespodzianka niżeli tłumaczenie się z niedotrzymanej obietnicy, które zawsze jest nieudane. Również dziękuję całemu Towarzystwu za obecność i późniejsze rozmowy, które w najmniejszym stopniu nie odstępowały atmosferą/tematyką od klimatu który udało się wytworzyć w internecie. Jeden z tych przypadków gdy słowo ciałem się staje.

Dead_Clown pisze:
Mam nadzieję, że kiedyś spotkamy się w możliwie najpełniejszym gronie

Popieram, oby więcej takich spotkań, jest potencjał.

PS Stałem się chyba jedynym posiadaczem Powrotu z podwójną dedykacją, kraśnieję z dumy :) Teraz już nie mam wyjścia, będę za tobą chodził z każdą kolejną książką opublikowaną książką, seria rozpoczęta :)
"I learned that life is a long and difficult road, but you have to keep going, or you'll fall by the wayside".

Steve McQueen

Awatar użytkownika
Kłapouchy
Optymista

Postautor: Kłapouchy » 02 lis 2016, 9:58

I mnie było bardzo miło móc poznać znakomitych kolegów osobiście, nie tylko przez internety. Nasz derive w pogrążonym w nocnym smogu krakowie to coś, co będzie warto powtórzyć w przyszłości wielokrotnie (i niekoniecznie w krakowie).
Dobrze też było widzieć że Kfason - impreza będąca w sumie trochę pretekstem do zjazdu światka horrorowego - trwa i nie jest zagrożona nie odbywaniem się w przyszłości.
"– A ty jak się masz? – spytał Puchatek
– Nie bardzo się mam – odpowiedział Kłapouchy. – Już nie pamiętam czasów, żebym jakoś się miał."

Wróć do „Sztuka”