Pesymistyczna sztuka/kolekcje/gadżety

Sublimacje ciemności
Awatar użytkownika
Kreuzgang
Rozgoryczony

Pesymistyczna sztuka/kolekcje/gadżety

Postautor: Kreuzgang » 31 sty 2015, 21:11

Czy macie jakieś dzieła sztuki: obrazy, rzeźby, figurki; nasuwające wam skojarzenia z tematyką forum? Albo może macie zamiar coś podobnego zakupić?

Mnie od pewnego czasu podoba się motyw vanitas. Myślałem nawet o jakiejś reprodukcji, choćby w formie plakatu. Oprócz tego lubię malarstwo Boscha i Breugla, którym niegdyś również chciałem przyozdobić ściany. Ostatnio po głowie chodzi mi figurka wyniszczonego ascezą Buddy, choć nie sądzę by podobne figurki były produkowane na równie masową skalę ( o ile w ogóle są) co te zadowolone:

http://www.japanese-buddhism.com/image- ... buddha.jpg
"I learned that life is a long and difficult road, but you have to keep going, or you'll fall by the wayside".

Steve McQueen

seahorse
Rozczarowany
Kontaktowanie:

Re: Pesymistyczna sztuka/kolekcje/gadżety

Postautor: seahorse » 01 lut 2015, 18:11

Kreuzgang pisze:malarstwo Boscha i Breugla

Ja w ogóle bardzo lubię renesans północny - ten moment, kiedy malarstwo zaczęło już być technicznie zniewalające, ale jeszcze nie utraciło średniowiecznego uroku. Zatem Bosch i Bruegel - ale również Dürer, van Eyck, Grünewald, Cranach, Holbein, Memling i inni. Niekoniecznie są to oczywiście dzieła stricte pesymistyczne, ale średniowieczne obrazy mają jednak to do siebie, że są przesiąknięte tajemnicą, pokorą, upadkiem. Ale też i oczywiście wiarą i nadzieją. Nawet w obrazach Bruegla, który znany jest z tego, że dość radykalnie odszedł od tematyki stricte sakralnej, wciąż wyczuwa się taki nastrój.

Awatar użytkownika
Kreuzgang
Rozgoryczony

Postautor: Kreuzgang » 22 lip 2015, 23:40

http://www.deadcantalk.com/H.P.-Lovecra ... /product14

Ten model koszulki jest bestsellerem sklepu, zastanawiam się nad kupnem ( widziałem na żywo, wygląda niczego sobie). Zasugerowałem by wzorniczo poszli w kierunku pesymistyczno-nihilistycznym, bowiem to prawdziwa rzadkość i coś na czym można zbudować unikalność marki.
"I learned that life is a long and difficult road, but you have to keep going, or you'll fall by the wayside".

Steve McQueen

old weirdman
Pesymista

Postautor: old weirdman » 23 lip 2015, 5:58

Biorąc pod uwagę napis na koszulce nie wiem czy jeszcze bardziej gotowi byliby "dokręcić nihilistyczną śrubę"-myślę,że tak jak jest teraz już jest świetnie choć oczywiście zgadzam się z Tobą. Uwielbiam cynizm i "dżentelmeńską mizantropię" Lovecrafta.Mają świetne koszulki (mi najbardziej podoba się model z Grabińskim i lokomotywą). Kreuzgang jak już kupisz zamieść zdjęcie-zobaczymy jak się prezentuje.
"Zostałem księdzem,bo nie chciałem zostać ojcem".- Wojtek Gunia "Nie ma wędrowca".

Awatar użytkownika
Ancient

Postautor: Ancient » 23 lip 2015, 23:12

Koszulkę posiadam i polecam, materiał i nadruk wysokiej jakości. Odbierałem ją osobiście i miałem możliwość wybrania konkretnej sztuki, bo jak sam sprzedający powiedział za każdym razem grafika wychodzi trochę inaczej - w ciemniejszej lub jaśniejszej tonacji. Ogólnie świetna inicjatywa, nigdy bym nie pomyślał, że ktoś będzie produkował takie koszulki, a już na pewno nie z fizis Andrzeja Bursy na froncie. :)
Life is a state of mind.

Awatar użytkownika
Kreuzgang
Rozgoryczony

Postautor: Kreuzgang » 05 lut 2016, 15:43

A czy wy zamówiliście już swój wyjątkowej urody kubek z Schopenhauerem, wywołujący uzasadnione łzy zazdrości u Hegla?

Obrazek

https://fdzd.cupsell.pl/produkt/1946846--zy-Hegla-.html

Steve McQueen

Wróć do „Sztuka”