Pesymizm a determinizm

Myśl, która zniszczy twoje życie
old weirdman
Pesymista

Re: Pesymizm a determinizm

Postautor: old weirdman » 27 lut 2016, 7:03

Patrycjuszu wg. mnie wszystko może być wielokrotnie interpretowane na nieskończenie wiele sposobów w różnych kontekstach różnie oceniane-nie wierzę w obiektywne,jakieś PONADLUDZKIE DZIEJOWE DOBRO I ZŁO. Np. kiedyś-wiele lat temu paliłem,próbowałem rzucić,nie mogłem. W końcu przyszedł styczeń 15 lat temu kiedy złapałem najgorszą grypę mojego życia;skrajnie silna,"umierałem" przez dwa tygodnie ale...nabrałem wtedy takiej odrazy do papierosów,tak źle znosiłem każdy papieros,że rzuciłem to w diabła. Efekt niesmaku do tytoniu utrzymał się nawet po chorobie! A więc:moja najgorsza grypa życia-a była naprawdę potwornym doświadczeniem-jest jednocześnie dla mnie czymś wspaniałym! I tak jest ze wszystkim-coś co jest ZŁE być może okaże się czymś DOBRYM następnego dnia-dobre lub złe może być tylko na ten moment,na tę chwilę-nigdy nie wiadomo jak ocenisz to za chwilę, lub patrząc pod innym kątem. Coś się dzieje,widzimy to w trójkę i jeden mówi:to jest dobre,drugi:nie mam zdania,trzeci:myślę,że to jest złe. Tak jest ze wszystkim.
"Zostałem księdzem,bo nie chciałem zostać ojcem".- Wojtek Gunia "Nie ma wędrowca".

Wróć do „Filozofia, idea”